Środziemnomorskie inspiracje balkonowe

by Agnieszka Kuczyńska
Chciałabym mieć balkon w stylu śródziemnomorskim. Ten który mam jest duży, ładny i przez długie lata nie był w ogóle używany. Pierwsze zmiany wprowadziliśmy w tamtym roku, ale nie jestem jeszcze zadowolona.

Mam świadomość ograniczeń, na które nie mam wpływu: balkon otoczony jest z każdej strony innymi balkonami, dodatkowo nie mogę bez zgody spółdzielni nic zamontować na stałe. Nie mogę zmienić koloru ścian, a za aktualnym nie przepadam, nie wymienię też płytek którymi jest wyłożony. Nie ma się co czarować – jest to typowo miejski balkon, zlokalizowany w zabudowanej, sypialnianej części Warszawy. Ma jednak potencjał!

Od 2 lat moje mieszkanie w końcu wygląda tak, jak zawsze chciałam – jest biało-niebieskie i nie brakuje w nim śródziemnomorskich elementów. Łączy nowoczesność z urokiem południowych wysp. Nie każdemu się to podoba, ale nam się w takiej przestrzeni dobrze żyje. Chciałabym trochę tego uroku przenieść też na balkon.

Nie wiem jeszcze dokładnie jak to będzie wyglądało. Ciągle zbieram pomysły, łączę w myślach różne rozwiązania dekoracyjne. Przeglądam swoje zdjęcia z południa Europy (Francji, Włoch, Hiszpanii, Grecji) i piny na Pinterest. Idealnie nie będzie, bo żółte ściany i szara podłoga robią swoje, ale będę dzielnie próbować.

Może kupimy dodatkowe kratki balkonowe, może zrobimy jakieś przemeblowanie. Kupimy ładną donicę i kwiaty z centrum ogrodniczego (w minionym sezonie kupiłam w Lidlu i to była zła decyzja). Cieszy mnie myśl o cieple i o sezonie balkonowym, piciu kawy o poranku i słuchaniu śpiewu ptaków. Chciałabym, żeby Wilhelmina miała swój kącik, żeby było barwnie i przyjemnie. Wiosna powoli się budzi, więc trzeba zacząć działać :)Przy okazji mam pytanie – może ktoś z Was mógłby polecić jakieś kwiaty na balkon znajdujący się na wschodzie.

13 komentarzy

Powiązane posty

13 komentarzy

Ula 9 sierpnia, 2019 - 8:08 pm

super 🙂

Odpowiedz
Jola 7 sierpnia, 2019 - 11:08 am

genialne!

Odpowiedz
Daria 18 lipca, 2019 - 2:04 pm

Jak ja bym chciała mieć porządny balkon. Fajnie jest mieć takie miejsce do odpoczynku

Odpowiedz
wózek drewniany 21 maja, 2019 - 10:44 am

świetne inspiracje

Odpowiedz
Anna 16 maja, 2019 - 2:12 pm

Ładne balkoniki zawsze cieszą moje oko 🙂

Odpowiedz
backpackers.wro 14 maja, 2019 - 11:36 am

Ach… marzy nam się taki balkonik w mieszkaniu 😉 może w końcu się zbierzemy i chociaż zorganizujemy coś inspirowanego Twoimi zdjęciami 🙂 pozdrawiamy!

Odpowiedz
Agnieszka Kuczyńska 3 maja, 2019 - 3:27 pm

Oj to prawda!

Odpowiedz
Agnieszka Kuczyńska 19 kwietnia, 2019 - 6:43 pm

Postaram się pokazać 🙂 Zobaczymy co z tego wyjdzie. Byłam dziś w Rossmannie, ale chyba wykupili 🙁 Monika a Ty gdzie teraz mieszkasz? W Polsce??

Odpowiedz
Andrea 17 kwietnia, 2019 - 2:36 pm

Oni nie tylko balkony i tarasy mają piękne.. te ich podwórka chciałabym skopiować do mojego prywatnego domu. Te krzaki i kwiaty.. zapach rozmarynu, żywopłot z liści laurowych i piękne oleandry 🙂

Odpowiedz
Jahstina 15 kwietnia, 2019 - 6:34 pm

O mamo, jakie te balkoniki są cudne. Marzą mi się takie w moim mieście, aż milej spacerować z takimi widokami <3

Odpowiedz
Magda i Mateusz 15 kwietnia, 2019 - 11:13 am

Wkurzaja mnie te ograniczenia spółdzielni mieszkaniowych, naprawdę nie rozumiem jak można komuś zabraniac robić coś co ma na celu upiekszenie czegoś..

Odpowiedz
Mo. 8 kwietnia, 2019 - 10:10 pm

W naszym klimacie cieszymy się sezonem balkonowym krótko zatem trzeba to robić intensywnie. Też lubię swój balkon chociaż wolałabym ogródek ( nawet tyci ) i jak jest ciepło to spędzam tam dużo czasu.
Może pokażesz nam tu kiedyś jak się na tym Waszym balkonie urządziliście?
Aaa, widziałam w Rossmannie świeczki w szklanych naczyniach z motywem biało-niebieskich azulejos i od razu sobie o Tobie pomyślałam :).

Odpowiedz
Ola 2 kwietnia, 2019 - 4:53 am

jeszcze niech słońce zacznie doświetlać nam balkony i życie stanie się piękniejsze:)

Odpowiedz

Jestem ciekawa Twojej opinii. Podziel się nią!

.

Moja strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego jej działania. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj Akceptuję Czytaj Więcej