Portugalia – promenada spacerowa między Estoril a Cascais

by Agnieszka Kuczyńska
Plaża w Estoril Portugalia

Uwielbiam ten lekki wiatr, niosący ze sobą zapach oceanu. Tak świeży i rześki. Od kiedy pierwszy raz zobaczyłam Ocean Atlantycki, zakochałam się w nim bez pamięci i teraz z utęsknieniem czekam na spotkania z jego melancholijnym szumem.

Plaża w Estoril
Zawsze będąc na urlopie w Lizbonie wybieram się na dworzec Cais do Sodré, skąd odjeżdżają pociągi do miejscowości Cascais. Pierwszy raz dotarłam tam w grudniu 2004 roku, zupełnym przypadkiem. Ciągle nie mogę wyjść ze zdumienia jak ten czas szybko leci, minęło prawie 9 lat!

Czasami jadę docelowo do Cascais, a innym razem wysiadam 2 stacje wcześniej – w Estoril. To eleganckie i bogate miasteczko ze słynnym kasynem otoczonym palmami. Fajną sprawą jedt długa promenada położona wzdłuż plaży, łącząca te dwie miejscowości.

Stacja Estoril
Zdjęcia pochodzą z różnych pór roku,co chyba widać. Pełne słońca i tłumów plażowiczów lato i wczesna wiosna. Za wczesna aby się upalać, ale idealna do spacerów, jazdy na rolkach czy rowerze. Promenada jest szeroka, starczy miejsca dla każdego.

Plaża w Estoril latem
Latem wąskie plaże są zastawione parasolami i leżakami. Wiosną i jesienią można usiąść na kocu i pomoczyć stopy w chłodnej wodzie. Na pustych poza sezonem plażach można uprawiać sport lub beztrosko lepić babki z piasku.

Plaża w Cascais poza sezonem
Spacer z Estoril do Cascais trwa od 20 minut szybkim spacerem do 45 minut. Z przystankami na lody, coś zimnego do picia czy pogapienie się na wodę. W ciepłe, słoneczne dni taka aktywność jest czystą przyjemnością. Chciałabym kiedyś mieszkać nad morzem i mieć je na wyciągnięcie ręki. A póki co – miło popatrzeć na kolorowe zdjęcia, wrócić wspomnieniami do wielu spacerów.

Plaża w Estoril poza sezonem

Moja strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego jej działania. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj Akceptuję Czytaj Więcej