Nowy Rok, Nowe Początki

by Agnieszka Kuczyńska
Dzień dobry po długiej przerwie! Wiem, że każdy tak mówi, ale N-A-P-R-A-W-D-Ę nie wiem kiedy te pół roku minęło. Bardzo brakowało mi pisania, ale nie umiałam się zmotywować do powrotu. Za każdym razem, gdy tylko siadałam wygodnie przed komputerem, w mojej głowie pojawiało się mnóstwo pytań:
  • Czy ktoś jeszcze o mnie pamięta?
  • Czy ktoś tu będzie w ogóle zaglądał?
  • Czy powinnam zmienić nazwę strony?
  • Czy skasować bloga i zacząć od zera?
  • O czym powinnam teraz pisać?
  • Jak ten blog powinien wyglądać?
  • Czy nie szkoda czasu na pisanie?
  • Może naprawde blogi są passe?
  • itp. itd.
Pytań, które zniechęcały mnie na starcie. Więcej myślałam o (nie)pisaniu niż pisałam, co nie mogło zaowocować niczym twórczym. W styczniu byliśmy z Markiem w Edynburgu. Nie robiłam zdjęć, nie korzystałam z telefonu. Tzn. skorzystałam raz, w idealnym momencie. Marek brał prysznic, a ja odpaliłam na 5 minut Instagram. Zobaczyłam Stories Makulskich, na którym Aleks informowała o swoim nowym projekcie – Klubie Otwartej Szuflady. Miało być to miejsce budzące uśpioną kreatywność, zachęcające do pisania. Zgłosiłam się od razu.
Za nami 4 tygodnie pracy w gronie zdolnych dziewczyn, odkrywania na nowo radości jaką daje tworzenie treści. Jestem zaskoczona, że zgłosiły się do grupy tak empatyczne osoby, których emocje, sposób widzenia świata są mi tak bliskie. W ciągu tego miesiąca znalazłam odpowiedź na wszystkie pytania. Nie ma znaczenia czy ktoś tu będzie zaglądał, skoro lubię pisać. Być może blogi są passe, ale ja lubię pisać. Nie szkoda mi czasu na pisanie, bo pisanie mnie relaksuje. Nie będę nic kasować ani zaczynać od zera, bo to miejsce jest częściem mnie i mojej historii. Szablon jest prosty, ale dla mnie na tę chwilę wystarczający. O czym będę pisać? Nie wiem. O tym, na co w danej chwili będę miała ochotę, a jeśli komuś się to nie spodoba – nie będę na siłę trzymać 💙
Po bolesnych upadkach ostatnich miesięcy, powoli staram się stanąć na nogi. Pasja, jaką jest pisanie może mi w tym pomóc, więc już cieszę się na tę przygodę. Nowe początki są dobre i bardzo potrzebne 😊
16 komentarzy

Powiązane posty

16 komentarzy

Agnieszka Kuczyńska 4 marca, 2020 - 5:23 pm

Bardzo Ci dziękuję za tak długi komentarz. Cieszę się, że ten wpis uruchomił jakie przemyślenia 🙂 Zgadzam się z Tobą – ja też się czuję nieco "passe" 😉 i w sumie dobrze mi z tym 😀 Pozdrawiam CIę serdecznie!

Odpowiedz
Moje pasje w obiektywie 4 marca, 2020 - 2:57 pm

Witaj Agnieszko!
Są tacy, których Twój powrót bardzo cieszy 🙂 Najważniejsze, by podążać swoją własną drogą i zabrać w tę podróż tych, którym jest z Tobą po drodze. Daleka jestem od dawania jakichkolwiek rad, ponieważ jestem w tym blogowym świecie od roku, ale wśród innych bratnich dusz czuję się tu wspaniale. I w ogóle nie obchodzi mnie fakt, że blogi są passe, bo sama chyba też taka jestem. Nie mam (z wyboru) FB ani Instagrama, natomiast blog jest dla mnie rodzajem internetowego pamiętnika, w którym snuję opowieść wraz z upływem kolejnych pór roku. Piszę o tym, co mnie pasjonuje, co mi w duszy gra, a nie "pod publikę," dlatego do swojego świata zapraszam wszystkich, którym moja wrażliwość odpowiada i nie poczują się przytłoczeni niezliczoną ilością moich pasji i zainteresowań.
Przepraszam, że ja tak dużo o sobie, ale tak mnie Twój post natchnął do dłuższej refleksji.
Jeszcze raz, bardzo się cieszę, że JESTEŚ i z wielką przyjemnością u Ciebie goszczę 🙂
Ciepło pozdrawiam.
Anita

Odpowiedz
ksgfoto.pl 3 marca, 2020 - 5:44 pm

Świetna wiadomość! Czekam na kolejne wpisy

Odpowiedz
Mo. 1 marca, 2020 - 5:00 pm

Ja też się cieszę i z Twojego powrotu, i ze skuteczności moich zachęt 🙂

Odpowiedz
Agnieszka Kuczyńska 28 lutego, 2020 - 9:48 pm

Pisanie ma moc terapeutyczną, to prawda! Dziękuję,że się odezwałaś!

Odpowiedz
Agnieszka Kuczyńska 28 lutego, 2020 - 9:47 pm

Dziękuję!

Odpowiedz
Agnieszka Kuczyńska 28 lutego, 2020 - 9:47 pm

Dzięki za wsparcie!

Odpowiedz
Agnieszka Kuczyńska 28 lutego, 2020 - 9:44 pm

Nie będę Monika ukrywać, że Twoje zachęty mnie zachęcały do powrotu 🙂 Cieszę się, że jestem z powrotem!

Odpowiedz
Agnieszka Kuczyńska 28 lutego, 2020 - 9:44 pm

Dziękuję, to miłe!

Odpowiedz
Agnieszka Kuczyńska 28 lutego, 2020 - 9:43 pm

Dziękuję! Mam nadzieję, że znajdziesz coś przydatnego 🙂

Odpowiedz
Ania 27 lutego, 2020 - 7:00 pm

Bardzo cieszę się że wróciłaś! Właśnie lecę do Anglii i przeglądam Twój blog w poszukiwaniu postów na temat tego kraju:)
Powodzenia!

Odpowiedz
naciapiszebloga.blogspot.com 27 lutego, 2020 - 6:42 pm

Dobrze , że wróciłaś za starych dobrych czasów z niecierpliwością czekałam na każdy wpis ❤

Odpowiedz
Mo. 27 lutego, 2020 - 4:05 pm

No nareszcie! I chociaż zgadzam się z Tobą, że blogowanie to przeżytek to moja radość z pisania jest silniejsza niż te wszystkie czarne myśli. Pisałam Ci chyba o tym jakiś czas temu, czytanie samej siebie sprawia mi taką frajdę, że chociażby z czystego egoizmu nie poddam się tak łatwo. Myślę, że w tej kwestii masz tak samo jak ja.
Nie mogę uwierzyć, że minęło już pół roku. Pamiętam dokładnie jak pisałam Ci komentarz, chyba najdłuższy w życiu. Pamiętam też o dziwo w co byłam ubrana a takie detale umykają mi niezmiernie szybko :).
Cieszę się, że wróciłaś. Pisz sobie o czym chcesz :). Buziaki.

Odpowiedz
Połącz Kropki 27 lutego, 2020 - 2:22 pm

Czekam na nowe wpisy <3

Odpowiedz
Natalia Kwiatkowska 27 lutego, 2020 - 1:36 pm

Jak dobrze, że wróciłaś!

Odpowiedz
OdnowionaJa 27 lutego, 2020 - 12:47 pm

Mnie również pisanie relaksuje, otwiera, to co we mnie pozamykane. Jak widzisz, ja zajrzałam. 🙂 Pozdrawiam serdecznie i niech pisanie okaże się czymś uzdrawiającym jak nigdy wcześniej. :)))

Odpowiedz

Jestem ciekawa Twojej opinii. Podziel się nią!

.

Moja strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego jej działania. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj Akceptuję Czytaj Więcej