Majorka – sok z pomarańczy najlepszy na upały!

by Agnieszka Kuczyńska
Od wielu znajomych słyszałam, że Majorka ich rozczarowała. Dlaczego? Bo jest głośna, brzydka, pozbawiona klimatu. Królują na niej imprezy, pijani Niemcy i nowoczesne miejscowości turystyczne. Pytałam ich wtedy czy w ogóle wyruszyli na poszukiwanie ciekawych miejsc? Czy opuścili El Arenal czy Playa de Palma?
Majorka drzewka pomarańczowe
Czy udało im się zobaczyć coś, o czym nie piszą w przewodnikach? Większość odpowiedzi wskazuje, że poza standardowymi wycieczkami fakultatywnymi znajomi nie mieli okazji zobaczyć nic więcej. My na szczęście mieliśmy, dlatego w mojej pamięci Majorka jest wyspą bardzo różnorodną, idealną dla każdego.
Widoki Fornalutx Majorka
Lecąc na wyspę naszą późną zimą 🙂 czyli w marcu, zastanawiałam się czego właściwie powinnam się spodziewać – pomarańczy w śniegu czy pomarańczy w słońcu? Pogoda jednak nam dopisała – było ciepło i bardzo słonecznie.
Zwiedzanie Fornalutx
Zwiedzaliśmy zarówno te bardziej znane miasta i miasteczka, jak np. Valldemossa o której już pisałam, ale też małe, niezbyt znane zakątki jak widoczna na zdjęciach niewielka wioska Fornalutx.
Uliczki Fornalutx Majorka
Pełna uroku, o wyjątkowej architekturze. Słynąca z drzewek pomarańczowych, których rośnie dookoła bardzo dużo. W sklepikach warto kupić przetwory z pomarańczy, a po udanych zakupach wypić najlepszy świeży sok pomarańczowy jaki piliśmy na Majorce. Miejscowość jest pełna uroku i miłych zaułków. Warto ją odwiedzić!
Najlepszy sok pomarańczowy na Majorce

Moja strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego jej działania. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj Akceptuję Czytaj Więcej