Jesienne barwy Londynu

by Agnieszka Kuczyńska
Jesień w Londynie bywa różna. Może być słoneczna i jasna, a może być deszczowa i ponura. Pamiętaj jednak, że tak może być o każdej porze roku, bo klimat na Wyspach jest kapryśny. Wychodzi słońce jest ciepło, a nagle robi się chłodno i siąpi mżawka z nieba. Nie powinno być to jednak żadną przeszkodą w zwiedzaniu miasta!
West Kensington budynki
Czy warto jechać do Londynu jesienią? – pytasz. Oczywiście, że tak! Musisz się jednak odpowiednio ubrać. Wrzuć do torby parasolkę, załóż kalosze lub wygodne buty, które nieprzemakają. Do tego jakiś ciepły kaptur.
Niebo w Londynie
Możesz ruszać w miasto i odkrywać piękno jesiennego Londynu! Dziś zapraszam Cię na krótki spacer po jednej z moich ulubionych dzielnic – Kensington. Obiecuję, że będzie kolorowo, klimatycznie i deszczowo 😂
Londyn mural Kensington
Kensington, Earl’s Court, Chelsea to okolice Londynu, które odwiedzam zawsze będąc w mieście. Często też w nich śpię, bo wybór hosteli o przyzwoitym standarcie i lokalizacja są doskonałe. Na miejscu jest wszystko, czego potrzeba – sklepy, restauracje, kawiarnie. Ulice są piękne, a architektura zachwycająca.
Cafe continente Londyn
Tym razem spałam w hostelu W14 położonym w spokojnej, pięknej okolicy i bardzo blisko stacji metra West Kensington. Kilka kroków dzieliło mnie od uroczej Cafe Continente – miłej knajpki czynnej od rana do godziny 16. Chodziłam tam na śniadania – ciężkie, angielskie i po prostu adekwatne do pogody za oknem.
Kensington podwórko
Nie miałam zbyt wielu planów. Chciałam tylko spacerować bez końca, chłonąć jesienną atmosferę, cieszyć się chwilą. Uwielbiam wracać do miast po raz kolejny lub spędzać w nich dłuższy czas. Można zupełnie zrezygnować z przewodnikowych atrakcji (zostały już przecież odhaczone!) i odkrywać nieoczywiste zakątki.
W dzielnicach o których wspomniałam można spacerować bez mapy. Iść przed siebie, zaglądać w małe podwórka, podziwiać zieleń małych parków i kolory budynków. Jest elegancko, czysto, bardzo przyjemnie.
Jesień w Londynie jest wciąż zielona, cieszy oczy soczystą przyrodą. Można odwiedzać parki, robić piękne zdjęcia. Nie potrzeba do tego słońca ani dobrego światła – wyraziste barwy Londynu robią całą robotę!
Co robić w Londynie jak pada deszcz? Odpowiedzi jest kilka, a jedna z nich to Zwiedzać Muzea! Dzielnice które Wam dziś pokazują, są skupiskiem wspaniałych BEZPŁATNYCH obiektów takich jak:

  • Muzeum Historii Naturalnej 
  • Muzeum Nauki 
  • Muzeum Wiktorii i Alberta 
  • Muzeum Designu 
Możesz spędzić kilka dni chodząc od muzeum do muzeum. Nie wydasz ani grosza, a będziesz bawić się doskonale! Zapomnisz, że pada deszcz i że było Ci smutno! Poniżej znajdziesz link – niespodziankę. Zajrzyj!
⇒⇒⇒ Zobacz też wpis LONDYN ZA DARMO – LISTA PIĘKNYCH MIEJSC ⇐⇐⇐
Karuzela pod Muzeum Historii Natualnej
South Kensington jest skupiskiem mniejszości francuskiej. Nie brakuje tu klimatycznych kawiarni w stylu paryskim i francuskich sieciówek. Tu przechodzimy do kolejnego pomysłu z serii Londyn na niepogodę – gastronomia! Czy jest lepsze miejsce na schronienie się przed ulewą niż dobra restauracja? Chyba nie!
PAUL Londyn
Londyn pod tym względem może przyprawić o zawrót głowy. Wybór kuchni z całego świata jest tak duży, że ciężko się zdecydować na co człowiek ma właściwie ochotę 😉 Ja prawie zawsze mam ochotę na wizytę w kawiarni Patisserie Valerie. Ich herbata i sernik z nutą cytryny ogrzewają i dają siły na dalsze zwiedzanie.
Patiserrie Valerie Londyn
Nie bój się jesieni w Londynie! Bywa oszałamiająco piękna, a zarazem jest mniej wypchana ludźmi niż wiosną czy latem. Deszcz pewnie i tak Cię dopadnie, ale można przed nim uciec lub po prostu go polubić. 
Deszczowy Londyn

Moja strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego jej działania. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj Akceptuję Czytaj Więcej